دستگاه ویپ

تفاوت ویپینگ MTL و DTL چیست؟

mtl&dtl

وقتی برای شروع ویپینگ یک ویپ یا پادسیستم انتخاب می کنید ممکن است با اصطلاحات MTL و DTL برخورد کنید. این دو کلمه که کوتاه شده عبارات “MOUTH TO LUNG” و “DIRECT TO LUNG” هستند. تعریف این دو حالت ویپینگ بسیار ساده است اما از آنجایی که بسیاری از تازه کار ها و حتی حرفه ای ها آن ها را با هم اشتباه می گیریند تصمیم داریم در ادامه به طور کامل به بررسی این دو حالت بپردازیم تا یکبار برای همیشه با معنی و تفاوت آن ها آشنا شویم.

همانطور که گفتیم این عبارات در واقع دو حالت متفاوت در ویپینگ هستند و به نحوه استنشاق بخار ویپ مربوط می شوند. هر یک از این حالت های ویپینگ مناسب یک سری از افراد است که در ادامه به این موضوع هم اشاره می کنیم.

پیشنهاد خرید
تفاوت ویپینگ MTL و DTL چیست؟ |

سالت توت فرنگی و هندوانه راتلس RUTHLESS EZ DUZ IT

۲۷۰,۰۰۰ تومان۲۷۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

ویپینگ MOUTH TO LUNG یا دهان به ریه چیست؟

ویپینگ دهان به ریه در واقع یعنی وقتی از دستگاه تان کام می گیرید، بخار ابتدا به دهان شما، سپس به ریه وارد شود. این سبک از ویپینگ بیشتر برای افراد مبتدی مناسب است زیرا شباهت زیادی به روش کشیدن سیگار دارد.

کدام دستگاه ها حالت ویپینگ MTL دارند؟

کیت های ویپ که ارائه دهنده حالت ویپینگ دهان به ریه هستند به کویل هایی با مقاومت بالا نیاز دارند. میزان این مقاومت بر اساس اهم اندازه گیری می شود و معمولا از ۱ اهم به بالا هستند. به بیان دیگر در این گروه از دستگاه ها، مایع ایجوس در دمای خنک تری بخار می شود و طبیعتا بخار خنک تر و رقیق تری تولید می شود و شباهتی به تراکم دود سیگار دارد.

پیشنهاد خرید
تفاوت ویپینگ MTL و DTL چیست؟ |

ویپ پاد لوکس ایکس ویپرسو VAPORESSO LUXE X

۰ تومان۱,۵۰۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

کدام ایجوس ها برای ویپینگ MLT مناسب ترند؟

تمامی ایجوس ها یا لیکوئید ها دارای درصد مشخصی از مواد تشکیل دهنده یعنی

 • پروپیلن گلیکول PG
 • گلیسیرین طبیعی VG
 • طعم دهنده ها
 • و نیکوتین

هستند. نسبت VG و PG معمولا روی بطری یا جعبه آن درج شده است از این رو برای استفاده در دستگاه های MTL بهتر است از لیکوئید هایی که درصد VG آن ها حداقل 50% باشد استفاده کنید. ایجوس هایی که درصد VG بیشتری دارند، غلظت بیشتری هم دارند از این رو دستگاه MTL شما در گرم کردن سریع آن دچار مشکل می شود و این موضوع منجر به ایجاد طعم سوختگی و کاهش عمر کویل دستگاه خواهد شد.

پیشنهاد خرید
تفاوت ویپینگ MTL و DTL چیست؟ |

پاد ماد کراون ام یوول UWELL CROWN M

۰ تومان۱,۴۲۵,۰۰۰ تومانخرید کنید

ویژگی های دستگاه های MTL:

 • شباهت بسیاری به سیگار کشیدن دارد
 • از لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند
 • استفاده از آن ها ساده تر است
 • لیکوئید کمتری استفاده می کنند و اقتصادی تر هستن
 • طعم رسانی خوبی دارند
پیشنهاد خرید
تفاوت ویپینگ MTL و DTL چیست؟ |

کارتریج خالی کالیبرن ایکس یوول UWELL CALIBURN X CARTRIDGE

۱۵۰,۰۰۰ تومان۱۳۵,۰۰۰ تومانخرید کنید

ویپینگ DIRECT TO LUNG یا مستقیم به ریه چیست؟

این سبک از ویپینگ که به عنوان SUB OHM شناخته می شود همان طور که از نام آن هم مشخص است به معنی رسیدن بخار به طور مستقیم به ریه است. این حالت ویپینگ به بیان ساده حسی مثل نفس کشیدن دارد. ویپینگ DTL بیشتر مورد علاقه ویپر های با تجربه است زیرا حجم بخار بسیار بیشتر و گرم تری دارند و این مسئله می تواند برای تازه کار ها کمی اذیت کننده باشد. البته دستگاه هایی با حالت ویپینگ DTL می توانند برای تازه کار ها هم محبوب باشد، این بستگی به خود ویپر دارد.

کدام دستگاه ها حالت ویپینگ DTL دارند؟

بر خلاف دستگاه های MTL، طراحی دستگا های DTL به طوری است که به کویل هایی با مقاومت کمتر از 1 اهم نیاز دارند. مقاومت کمتر به کویل اجازه می دهد مایع جویس را در دمای بالاتری به بخار تبدیل کند و در نتیجه آن بخار متراکم تر و گرم تر می شود. دستگاه های DTL یا SUB OHM معمولا از لحاظ ابعاد بزرگ تر از دستگاه های MTL هستند و اغلب دارای صفحه نمایش هستند. هم چنین وات خروجی و سایر موارد در این دستگاه ها قابل تنظیم می باشند که موجب شخصی سازی بیشتر برای ویپر می شود.
کیت های DTL پیچیدگی بیشتری دارد از این رو بیشتر برای حرفه ای ها مناسب اند اما دستگاه های مناسب مبتدی ها هم وجود دارند.

کدام لیکوئید ها برای ویپینگ DLT مناسب ترند؟

به دلیل انتقال مستقیم بخار از دهان به ریه جویس انتخابی برای این دستگاه ها باید نیکوتین کمی داشته باشد زیرا حجم بخار زیاد به همراه نیکوتین زیاد برای حرفه ای ها هم ناخوشایند است. میزان نیکوتینی که برای دستگاه های DTL پیشنهاد می شود 3 میلی گرم است. همانطور که در بالا هم گفتیم مواد تشکیل دهنده جویس های مناسب DTL ها هم مشابه MTL هاست. درصد VG جویس انتخابی شما برای استفاده در دستگا های ساب اهم باید حداقل 50% باشد.

ویژگی های دستگاه های DTL:

 • بخار صاف تر، گرم تر و غلیظ تری دارند
 • تنظیمات بیشتری دارند و امکان شخصی سازی بیشتری به شما می دهند.

لطفا با امتیاز دادن به این مطلب یا محصول مارو دلگرم نمایید.

0 / 5 3.9 10

رتبه صفحه شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *