مقالات

دستگاه IQOS چیست؟

دستگاه IQOS چیست؟

دستگاه IQOS چیست؟

سازندگان این دستگاه که آن را در گروهی به نام HeatStick نام گذاری کرده اند مدعی شده اند که گرم شدن تنباکو ایمن تر از سوزاندن آن است. این دستگاه ها در تئوری نسبت به استعمال سیگار ایمن تر بنظر می رسند اما محققین و پزشکان این هشدار را می دهند که فناوری جدید ممکن است خطرات ناشناخته ای برای سلامتی داشته باشند.

پیشنهاد خرید
دستگاه IQOS چیست؟ | دستگاه IQOS چیست؟

سالت توت فرنگی و هندوانه راتلس RUTHLESS EZ DUZ IT

۲۷۰,۰۰۰ تومان۲۷۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

HeatStick چیست؟

دستگاه IQOS تقریبا مشابه سایر سیگارهای الکترونیکی است، ظاهری قلمی شکل و باریک دارد و نخستین بار توسط شرکت های Altria و Philip Morris معرفی شد.

این شرکت ها می گویند این دستگاه تنباکو را در مقایسه با سایر رقبا، در دمای پایین تری گرم می کند (عبارت heat stick هم به دلیل این عملکرد روی این دستگاه گذاشته شده). هم چنین معتقدند این فرآیند سموم کمتری را به بدن فرد منتقل می کند.

پیشنهاد خرید
دستگاه IQOS چیست؟ | دستگاه IQOS چیست؟

IQOS Original’s Duo (ایکاس اورجینال) - کارکرده

۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان۲,۰۰۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

آیا دستگاه IQOS با ویپ ها فرق دارد؟

سوالی که ذهن بسیاری از ویپرها را درگیر کرده دقیقا همین موضوع است! آیا IQOS با دستگاه های ویپینگ متفاوت است؟ جواب این سوال خیر است.
ویپینگ با این دو نوع دستگاه شباهت چندانی با هم ندارد هم چنین از خیلی جهات دیگر نیز با هم فرق دارند که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

تفاوت در ماده ای استعمال می کنید:

ماده ای که در دستگاه های IQOS مورد استفاده قرار می گیرد تنباکو است. تنباکو همان ماده ای است که در سیگار های معمولی یافت می شود (و نیکوتین که به بدن می رسد از سوختن همان تنباکو ایجاد می شود). اما در استفاده از دستگاه های ویپینگ ماده ای که استعمال می کنید لیوکوئید است و خبری از تنباکو نیست!

تفاوت در عملکرد:

درست است که در دستگاه IQOS تنباکو استعمال می شود اما برخلاف سیگار، نیکوتین از طریق سوختن تنباکو به بدن شما منتقل نمی شود بلکه توسط این دستگاه به روشی ایمن فقط گرم می شود و بدون آسیب به ریه های شما حسی لذت بخش مشابه سیگار کشیدن را برای تان تداعی می کند. عملکرد دستگاه های ویپینگ متفاوت است. در این سری از دستگاه ها، نیکوتین از طریق تبخیر ایجوس بوجود می آید.

تفاوت در متریال:

همانطور که قبلا هم گفتیم IQOS از تنباکوی واقعی با برند مرغوب استفاده می‌کند و آن را گرم می‌کند تا حسی لذت بخش به شما بدهد. از طرف دیگر، وقتی شما از ویپ استفاده می کنید، چنین داستانی وجود ندارد. لیکوئیدها در هیچ یک از انواع خود از تنباکو استفاده نمی کند.

میزان تاثیر در روند ترک سیگار:

هم محصولات IQOS، هم ویپینگ مبتنی بر نیکوتین هستند اما روش درمانی آن ها متفاوت است. در مورد IQOS، نیکوتینی که در سیگار وجود دارد به طور طبیعی در تنباکوی IQOS هم هست. در صورتی که در ویپینگ، نیکوتین را از طریق مایع الکترونیکی که عصاره آن حل شده است، مصرف می کنید. از این رو، درمان شیمیایی نیکوتین در هر دوی این دو مدل کاملاً متفاوت است.

 

لطفا با امتیاز دادن به این مطلب یا محصول مارو دلگرم نمایید.

0 / 5 5 3

رتبه صفحه شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *