دستگاه ویپ, مقالات

عمر دستگاه ویپ چقدر است؟

|عمر دستگاه ویپ چقدر است؟SMOK IPX80

عمر دستگاه ویپ چقدر است

یکی از سوالاتی که برای اکثر ویپر ها به وجود می آید این است که دستگاه ویپ شان چقدر عمر می کند؟ اگر شما هم همین سوال را در ذهن تان دارید کاملا منطقی است زیرا دانستن پاسخ آن برای مطمئن شدن از کافی بودن بودجه و انتخاب صحیح قطعات مورد نیازتان، بسیار مهم است. بهتر است در همین ابتدا بگوییم که به این سوال نمی توان یک جواب کلی داد زیرا عمر این دستگاه ها به قطعات مختلفی که دستگاه از آن ساخته شده (مثل کویل، باتری و…) بستگی دارد. از این رو در ادامه به بررسی تک تک آن ها میپردازیم.

عمر کویل ها چقدر است؟

کویل بخش اصلی یک دستگاه ویپینگ محسوب می شود. اما به دلیل تنوع در طراحی آن ها می خواهیم یک جواب کلی به این سوال بدهیم. عوامل اصلی تاثیر گذار در عمر یک کویل:

نوع استفاده شما از دستگاه
مدت زمان هر کام
ایجویسی که استفاده می کنید
میزان وات دستگاه
و مدت زمان استراحت دادن به کویل جدید برای آغشته شدن به لیکوئید

است.

 

پاد اورسا نانو آرت لاست ویپ URSA NANO ART

۷۵۰,۰۰۰ تومان
پاد اورسا نانو آرت لاست ویپ (LOST VAPE URSA NANO ART) یکی دیگر از مجموعه پادهای خانواره اورسا تولید شده توسط شرکت لاست ویپ می باشد. لاست ویپ در این پاد سعی کرده هزینه را به حداقل برساند و یک پاد اقتصادی اما با کیفیت تولید کرده است

پاد اورسا نانو لاست ویپ LOST VAPE URSA NANO

۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

پاد اورسا نانو لاست ویپ LOST VAPE URSA NANO

  • جنس بدنه آلیاژ روی
  • کارتریج با حجم 2.5 میلی لیتر
  • تراشه Quest
  • ظرفیت باتری 800 میلی آمپر
  • شارژ تایپ سی
  • توان خروجی حداکثر 18 وات

اما به طور کلی عمر مفید یک کویل چیزی حدود 3 الی 4 هفته است. اما باز هم می گوییم هیچ محدودیت زمانی دقیقی برای عمر کویل نمی توان مشخص کرد.

پیشنهاد خرید
عمر دستگاه ویپ چقدر است؟ | عمر دستگاه ویپ چقدر است

پاد اورسا نانو آرت لاست ویپ URSA NANO ART

۰ تومان۷۵۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

عمر باتری های دستگاه های ویپینگ چقدر است؟

باتری یکی دیگر از اجزای حیاتی ویپ هاست، که مثل مابقی باتری ها یک طول عمر خواهد داشت. باتری دستگاه های ویپ به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند. از آن جایی که باتری ها قابل شارژ هستند به مرور زمان، رفته رفته شارژ آن ها سریع تر تخلیه می شوند و در آخر از کار می افتند. دستگاه هایی که دارای باتری داخلی هستند با از کار افتادن باتری عملا غیر قابل استفاده می شوند (البته به کمک یک تعمیرکار ویپ، باتری آن ها قابل تعمیر باشد.)

اما دستگاه هایی که با باتری خارجی کار می کنند، این امکان را به شما می دهند پس از خراب شدن باتری، با تعویض آن مجددا برای مدتی طولانی از دستگاه تان استفاده کنید.
متخصصین در زمینه ویپینگ توصیه می کنند برای داشتن تجربه ای بهتر به طور سالانه باتری دستگاه را تعویض کنید تا با همان کیفیت روز اول به ویپینگ تان ادامه دهید.

مشکلات برد دستگاه چقدر در عمر دستگاه تاثیرگذارند؟

دستگاه های ویپینگ، هوشمند هستند و این هوشمندی نشئت گرفته از یک برد داخلی و در اکثر مدل ها پردازنده داخلی یا چیپست است. یکی از علل رایج به مشکل خوردن این قطعه در دستگاه های ویپ نشتی ایجوس و به مرور زمان ریخته شدن آن از درز های دستگاه به داخل آن است. وقتی برد یا چیپست دستگاه به مشکل بخورد احتمال تعمیر شدن آن پایین است و در اکثر موارد دستگاه برای همیشه غیر قابل استفاده باقی می ماند.

در واقع تمام دستگاه های ویپ کمی ریزش جویس دارند اما میزان توجه و مراقبت شماست که بیشترین اهمیت را دارد. با تمیز کردن دستگاه به طور مداوم می توانید از بروز این مشکل جدی جلوگیری کنید.

ضربه و برخورد دستگاه با آب چه تاثیری در عمر دستگاه دارد؟

ضربه های سخت می توانند مشکلات جدی برای دستگاه تان بوجود بیاورند همچنین برخورد مستقیم دستگاه با آب هم همین تاثیر را دارد. حتی دستگاه هایی که دارای استاندارد IP67 هستند هم فقط در برابر ضربه و آب مقاوم هستند یعنی به طور کامل ضد آب یا ضد ضربه نیستند. از این رو بهتر است بیشتر مراقب دستگاه تان باشید و برخورد آن با آب و وارد شدن ضربه های شدید جلوگیری کنید.

جمع بندی

مهم ترین و تاثیرگذارترین مورد در طول عمر دستگاه ویپ خود شما هستید. در واقع همه چیز به نحوه نگهداری و مراقبت شما بستگی دارد. پس با توجه به مواردی که در این مقاله خواندید از تمام قطعات دستگاه تان به خوبی مراقبت کنید تا برای مدتی طولانی با همان کیفیت اول از دستگاه خود استفاده نمایید.

لطفا با امتیاز دادن به این مطلب یا محصول مارو دلگرم نمایید.

0 / 5 4.5 2

رتبه صفحه شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *