دستگاه ویپ

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم | ویپرهای حرفه ای

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم

 

اگر مدتی است وارد دنیای ویپینگ شده اید حتما به ویدیوهایی برخوردید که در آنها افراد حجم بخار واقعا زیادی را در یک کام تولید می کنند. شاید شما هم مثل خیلی از ویپرها به این مسئله فکر کرده اید که چرا شما نمی توانید مثل حرفه ای ها حجم زیادی از بخار را در هر بار کام گرفتن از ویپ تان تولید کنید.

 

حرکات نمایشی با بخار ویپ

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم

این بخار زیاد تنها به دو چیز بستگی دارد:

 

توانایی دستگاه

تکنیک

 

تولید یک ابر بزرگ از بخار ویپ کار چندان سختی نیست. کافیست در این دو مورد اطلاعات کافی بدست بیاورید و تمرین مداوم داشته باشید!

نکته هایی برای بهبود عملکرد دستگاه ویپ

از آنجایی که ویپ از چند سال اخیر وارد ایران شده و هنوز افراد زیادی هستند که اطلاعات کافی درباره آن ندارند پیشنهاد می کنیم قبل از خرید ویپ حتما با کارشناسان این زمینه مشورت کنید تا بتوانید دستگاهی متناسب با نیازتان تهیه کنید؛ اما در کل اگر ویپ شما از برندهای معتبر باشد احتمالا قدرتمند تر از آن چیزی است که فکر می کنید. فقط باید تنظیمات آن به درستی انجام شود تا توانایی واقعی خودش در تولید بخاری که مدنظرتان هست را نشان دهد. در این بخش با برخی از نکاتی که می توانند باعث کارایی بهتر ویپ تان شوند آشنا می شویم:

قدرت دستگاه را افزایش دهید

افزایش قدرت دستگاه این امکان را بشما می دهد مایع جویس را در مدت زمان کمتری به بخار تبدیل کنید. بسیاری از ویپرها به صورت تجربی به این نتیجه رسیده اند که می توانند با استفاده از یک باتری قدرتمند به همراه یک کویل با مقاوت کم (زیر ۱ اهم) حجم بخار ویپ خود را افزایش دهند. این روش واقعا نتیجه بخش است! در واقع وقتی مقاومت کویل شما پایین باشد قدرت بیشتری می تواند از مدار دستگاه عبور کند و در نهایت به شما اجازه می دهد جویس را بسیار سریعتر از حالت معمول به بخار تبدیل کنید.

توجه داشته باشید افزایش قدرت دستگاه به طور مستقیم باعث ایجاد بخار بیشتر نمی شود بلکه این امکان را برای شما فراهم می کند جویس را در زمان کمتر و بدون نیاز به کام محکم گرفتن از دستگاه به بخار تبدیل کنید. این موارد در ویپ های ساب اهم مثل دستگاه ایجیس مکس کاربرد دارند.

دریچه هوای دستگاه را تنظیم کنید

دریچه هوا یکی از مهم ترین المان ها در ویپینگ است به خصوص اگر بخواهید حجم بخار بیشتری داشته باشید! اگر بخواهید با استفاده از روش بخش قبل قدرت دستگاه را افزایش بدهید تا به میزان بخار مطلوب خود برسید یعنی از باتری قوی تر و کویل با مقاومت پایین تر استفاده کنید باید این را بدانید که ممکن است دستگاه شما بیش از حد معمول گرم شود و نگه داشتن آن برای مدت طولانی در دستانتان آزار دهنده باشد و از لذت ویپینگ شما کاسته شود.

 

دریچه هوا اتومایزرها

دریچه هوا اینجاست که به کمک تان می آید! با باز کردن دریچه هوای اتومایزر دستگاه، هوای تازه وارد شده و باعث خنک شدن دستگاه می شود. باز بودن درچه هوا در افزایش میزان بخار هم تاثیری مستقیم دارد. در واقع وقتی دریچه هوا یا airflow اتومایزر دستگاه شما باز باشد جریان هوای بیشتری وارد شده و به سمت کویل تان می رود سرعت تولید بخار در دستگاه ویپ شما را افزایش می دهد.

جویس مناسب انتخاب کنید

 

نوع جویسی که استفاده می کنید هم روی حجم بخار دستگاه موثر است. همه ما می دانیم که جویس ها از دو مایع به نام های

 

گلیسیرین گیاهی یا Vegetable glycerin

پروپیلن گلیکول یا Propylene glycol

 

تشکیل می شوند. از آنجایی که این دو ماده دارای عملکرد متفاوت هستند شرکت های سازنده برای ساخت جویس ها از ترکیب این دو استفاده می کنند.

 

مثل ویپرهای حرفه ای حجم بخار زیادی تولید کنیم | ویپرهای حرفه ای

اینوگرافی مقایسه vg pg

 

PG ماده ای است که طعم را منتقل می کند و VG ماده ای است که باعث ایجاد بخار می شود. به همین دلیل اگر می خواهید بخار بیشتری تولید کنید بهتر است سراغ جویس هایی بروید که میزان VG بیشتری داشته باشند. برخی از برندها هستند که جویس هایی با درصد VG 100% تولید می کنند اما این را باید بدانید که این جویس ها طعم مطلوبی ندارند! پس تصمیم گیرنده نهایی شما هستید، باید ببینید برای داشتن یک حجم بخار خیلی زیاد آیا حاضر هستید در هر بار ویپینگ طعم نامطلوبی را تحمل کنید؟ (اگر پاسخ تان منفی است پیشنهاد میکنیم سراغ جویس های نیکوتین صفر که درصد vg/pg آنها ۸۰/۲۰ است بروید)

نکته هایی برای بهبود تکنیک ویپینگ:

 

همان طور که در ابتدا هم گفتیم تولید بخار زیاد تنها به دستگاه ویپ شما بستگی ندارد. شما می توانید دستگاهی مشابه دستگاه ویپرهای حرفه ای داشته باشید اما این دلیلی بر اینکه شما هم بتوانید دقیقا همان حجم بخاری که آنها تولید می کنند را تولید کنید، نیست!

 

حجم بخار زیاد ویپرهای حرفه ای

تکنیک مسئله ایست که تفاوت را ایجاد می کند. تکنیک صحیح در اصل ترکیبی از کام گرفتن خوب، بازدم و وضعیت بدن مناسب است. در ادامه طی ۴ مرحله به شما آموزش می دهیم چطور تکنیک خود را برای داشتن کلود بیشتر بهبود ببخشید.

 

نفس عمیق بکشید و با یک بازدم سعی کنید ریه های خود را کاملا خالی کنید.

قبل از اینکه شروع به کام گرفتن کنید کمی در اتومایزر دستگاه فوت کنید تا هوا اضافی خارج شود. این کار باعث می شود در همان کام اول هم حجم بخار زیادی تولید کنید.

حالا یک کام طولانی از ویپ تان بگیرید (بهتر است تا جایی که می توانید کام تان را ادامه دهید) و صاف بایستید تا فضای بیشتری در ریه های شما خالی شود.

در این مرحله سعی کنید با فشار و سرعتی ثابت بخار را به خارج از دهان تان هدایت کنید.

 

نتیجه گیری

حجم بخار زیاد دور از دسترس نیست. با توجه به مطالبی که در این مقاله با آن ها آشنا شدید می توانید خودتان را به استاندارد مد نظرتان برسانید. البته این موارد شاید در ظاهر ساده به نظر برسند اما در عمل ممکن است کمی نیاز به زمان داشته باشند تا به یک عادت برای شما تبدیل شوند! همه افراد حرفه ای روزی مبتدی بوده اند، پس شک نکنید که با تمرین شما هم می توانید حرفه ای شوید. در آخر اگر در زمینه حرکات نمایشی یا اصطلاحا تریک زدن تجربه ای دارید می توانید آن را با ما در میان بگذارید، هم چنین اگر سوالی ذهن تان را مشغول کرد بخش دیدگاه ها راهی ساده و مستقیم برای بیان آنهاست.

لطفا با امتیاز دادن به این مطلب یا محصول مارو دلگرم نمایید.

0 / 5 0 0

رتبه صفحه شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *