مقالات

چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

بیایید در همین ابتدا یک نگاه علمی به نیکوتین داشته باشیم. نیکوتین در واقع یک آلکالوئید است که در گیاهانی مثل فلفل، گوجه فرنگی و حتی سیب زمینی وجود دارد اما فقط در گیاه تنباکو به اندازه کافی برای استخراج وجود دارد.

ساخت نیکوتین در آزمایشگاه ها هم با عمل سنتز امکان پذیر است اما هزینه آن سر به فلک می کشد.
به طور کلی ماده نیکوتین به عنوان یک محرک و آرامش بخش عمل می کند و در هر فرد اثرات مختلفی مثل بهتر شده خلق و خو، هوشیاری و آرامش را به همراه دارد و هم چنین از نظر جسمی و روانی اعتیاد آور تلقی می شود. به همین دلیل هم هست که اکثر ویپرهایی که سیگاری بوده اند ابتدا از لیکوئید هایی با مقدار نیکوتین بالا استفاده می کنند. لیکوئید ها در طیف وسیعی از میزان نیکوتین تولید می شوند (حتی بدون نیکوتین، اما بیشتر ویپر ها ایجوس های نیکوتین دار تهیه می کنند).

چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

این طیف گسترده دلیل اهمیت انتخاب میزان نیکوتین مناسب به خصوص برای ویپر های تازه کار است. اگر نیکوتین بیشتر از میزان نیاز شما باشد ممکن است اصللا نتوانید آن را استفاده کنید و در هر کامی که از دستگاه می گیرید شروع به سرفه کردن کنید؛ اگر هم مقدار آن کمتر از نیاز شما باشد ممکن است نیاز شما بر طرف نشده و مجددا به سمت سیگار روی بیاورید.
مقدار نیکوتین لیکوئید ها از ۰ تا بیش از ۵۰ میلی گرم در میلی لیتر وجود دارد. در برخی از لیکوئید ها هم میزان نیکوتین با درصد مشخص می شود. شاید وقتی برای اولین بار با این اعداد و ارقام رو برو شوید کمی گیج کننده به نظر برسند اما شناخت آن ها آن قدر ها هم کار دشواری نیست.

پیشنهاد خرید
چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟ | چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

جعبه ابزار سیمپل گیک ویپ Geekvape Simple Tool Kit

۳۲۰,۰۰۰ تومان۳۲۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

بهترین مقدار نیکوتین برای شما چقدر است؟

اگر جزو ویپر های تازه کار هستید دو عامل اصلی برای انتخاب قدرت نیکوتین وجود دارد: عادت سیگار کشیدن و نوع دستگاهی که قصد استفاده از آن را دارید. برای کمک به شما پیشنهاداتی را بر اساس میزان خروجی بخار دسته بندی کرده ایم، چون این موضوع عاملی است که در نهایت میزان نیکوتین مصرفی در هر کام را تعیین می کند.

  • اگر به طور تفریحی سیگار می کشید (مثلا هر چند روز یک بار، یک با دو نخ) جزو سیگاری ها قرار نمی گیرید و اگر یک خط صاف را فرض کنیم در زیر آن هستید.
  • اگر روزانه بین ۱۰ تا ۲۰ نخ سیگار استفاده می کنید روی این خط قرار دارید.
  • و اگر بیش از یک پاکت در روز سیگار می کشید بالای آن هستید.
پیشنهاد خرید
چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟ | چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

کارتریج ویپرسو اوسمال VAPORESSO OSMALL

۱۰۵,۰۰۰ تومان۱۰۵,۰۰۰ تومانخرید کنید

حجم بخار کم:

ابر های بخار کم دقیقا شبیه به دود تولید شده توسط سیگار هستند. این گروه شامل اکثر دستگاه های ویپینگ موجود در بازار و همچنین پادسیستم هایی با سبک ویپینگ دهان به ریه (MTL) با جریان هوای بسیار تنگ می شود. سالت نیکوتین ها با درصد نیکوتین بالا محبوب ترین انتخاب برای این دسته هستند.
سالت نیکوتین هایی با درصد نیکوتین ۱۰،۲۰،۲۵،۳۰،۳۵،۵۰ مناسب ترین گزینه برای افرادی هستند که قصد استفاده از پادسیستم ها و تجربه حس سیگار کشیدن را دارند.

پیشنهاد خرید
چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟ | چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

IQOS Original’s Duo (ایکاس اورجینال) - کارکرده

۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان۲,۰۰۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

حجم بخار متوسط:

دستگاه‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند می‌توانند تقریباً از هر طیف محصولی باشند. به بیان دیگر منظورمان دستگاه هایی است که از سیم‌پیچ‌های ساب اهم، اتومایزر های دارای دریچه هوا برای سبک ویپینگ MTL، و حتی اتومایزر های ساب اهم پشتیبانی می کنند.
جویس هایی با درصد نیکوتین ۶ الی ۱۲ میلی گرم در میلی لیتر و سالت نیکوتین های ۱۰ تا ۳۰ میلی گرم برای استفاده در این سبک مناسب اند.

پیشنهاد خرید
چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟ | چه مقدار نیکوتین مناسب شماست؟

کارتریج خالی کالیبرن جی یوول UWELL CALIBURN G CARTRIDGE

۱۶۰,۰۰۰ تومان۱۶۰,۰۰۰ تومانخرید کنید

حجم بخار زیاد:

حجم بخار عظیم نیازمند اتومایزرهای قدرتمند ساب اهم و اتومایزرهای قابل بازسازی با کانال های جریان هوای بزرگ است. پیدا کردن سالت نیکوتین برای این دسته ممکن است آسان نباشد، زیرا این دستگاه ها آنقدر بخار تولید می کنند که به راحتی می توانند خیلی سریع نیکوتین بیش از حد بشما برسانند. اکثر ویپرهایی که از دستگاه های ساب اهم استفاده می کنند، جویس های معمولی را با میزان نیکوتین بسیار کم مثل ۰ یا ۳ انتخاب می کنند. حتی جویس های با نیکوتین ۶ میلی گرم در میلی لیتر ممکن است با توجه به حجم بخار تولید شده توسط برخی از این دستگاه ها بسیار قوی باشد.

لطفا با امتیاز دادن به این مطلب یا محصول مارو دلگرم نمایید.

0 / 5 5 4

رتبه صفحه شما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *